abc

קשר עם הקהילה

כתיבת בלוג

כתיבת בלוג

בלוג היא מילה חדשה יחסית בעולמנו ומקורה באנגלית: יומן רשת או רשומון. בעבר אנשים היו כותבים יומן אישי או יומן מסע או טור שבועי בעיתון וכל אלו היו התחליפים הקדמוניים למה שהיום אנו מגדירים כבלוג.

 אז מה זה בלוג בפועל?

בלוג הוא נכס דיגיטלי (כמו אתר, דף נחיתה, דף עסקי או פרופיל אישי בפלטפורמה חברתית) בו בוחר אדם לפרסם את התוכן שלו באופן קבוע.

בלוגר הוא אדם שמרגיש שיש לו מה להגיד באופן קבוע בנושא מסוים, אישי או עסקי, והוא מנהל תקשורת קבועה עם קהל עוקביו סביב אותו נושא. אנשים רבים רוצים לכתוב בלוג ולא עושים זאת כי הם חווים קושי בכתיבה, לכן המלצתנו אם זה לא גורם לך לאושר, אישי/נפשי או כלכלי, חשבו טוב אם זה מה שאתם באמת רוצים לעשות. בלוג זה עניין של תשוקה להגיד משהו. החלטתם שאתם בכל זאת רוצים לכתוב בלוג, מצוין! הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת:

 איך מתחילים לכתוב בלוג?

ראשית הפנימו את זה שאתם יוצאים למסע וגם אם כרגע אין אדם אחד שקורא אתכם, אתם מהר מאוד תמצאו את עצמכם נחשפים ואתם עלולים למצוא את עצמכם מופתעים כמה מהר זה יכול לקרות. לכן לפני הכל כדאי שתנסחו ביניכם/ן לבין עצמכם/ן מספר נקודות חשובות

האם מדובר בבלוג אישי או עסקי?

מאחר וכולנו, בראש ובראשונה אנשים פרטיים ולאחר מכן עונים להגדרות נוספות כמו אנשי עסקים, מטפלים או פילוסופים, כדאי לחשוב באיזה כובע נרצה להציג את עצמנו.

לאחר שנקבל החלטה, תהליך הכתיבה יקבל את המאפיינים המתאימים  לו.

כתיבה אישית היא כתיבה המשתפת סיפורי חיים, חשיפת רגשות ושיתוף תובנות שמאפשר ליצור הזדהות אתנו בקרב הקוראים שלנו ומתוך כך בהמשך להציע גם הצעות עסקיות.

 בלוג עסקי, הוא בלוג הסוקר תחום או נושא מסוים על כל היבטיו ומבסס אותנו בראש ובראשונה כמובילי דעה ואנשי ידע. החיבור כאן הוא פחות רגשי ויותר תבוני. בלוג מסוג זה נותן כוח כמובילי דעה, אך לא בהכרח מבדל אותנו מאנשים נוספים הכותבים על נושא זהה.

 מה יהיה נושא הבלוג?

לאחר שבחרנו האם מדובר בבלוג אישי או עסקי קל לנו לענות על שאלה זו. במידה ומדובר בבלוג עסקי/ מקצועי, הרי שקל לנו לבחור את נושא ההתמחות או התחביב שלנו כנושא הבלוג וסביבו להכין תכנית כתיבה שתסקור את הנושא 360 מעלות.

 כשמדובר בבלוג אישי, הנושא יותר מורכב כי הוא בא ללמד את הקורא שלנו על האישיות שאנחנו. אישיות זו המורכבת בד"כ ממאפייני הזהות שלנו, אם אנחנו הורים, או רווקים ללא ילדים, גרושים או נשואים, בעלי הפרעה נפשית או מגבלה פיסית או סתם אנשים נורמליים שחושבים הרבה, כאשר אנו בוחרים לייצג נקודת התבוננות, קל לנו לאסוף קהל עוקבים שיכול להזדהות עמנו.

 כל כמה זמן נפרסם בלוג פוסט?

כתיבה היא משימה פשוטה יחסית למי שקל לו לכתוב, אך למי שלא, מדובר בהתמודדות. נכון יותר לצטט כאן את משפטו של ארנסט המינגווי: "כתיבה היא כלום ושום דבר. כל שעליך לעשות הוא לשבת ליד מכונת הכתיבה ולדמם." לכן הצעתנו כאן היא לבחור את המינון שמתאים לכם, לאורח חייכם ולמידת הפנאי שיש לכם לשבת ולכתוב. כתיבת פוסט עשויה לקחת שעות, התחייבו לזמנים שתוכלו לעמוד בהם.

לאחר שתתחילו לפרסם פוסט ועוד פוסט, תתחיל ההתמודדות עם החשיפה. חלק מהפוסטים שלכם יקבלו חשיפה מיידית, כתלות בפלטפורמה בה תפרסמו ולחלק השני תצטרכו לדאוג בעצמכם  לחשיפה. לפזר לינקים ברחבי הרשת, להגיב בפורומים רלוונטיים ולצרף לינק אל הבלוג כך שאנשים יכירו אתכם.

המלצתנו היא בראש ובראשונה להזמין אל הבלוג את הטבעת הראשונה של המכרים שלכם, ודרכם לבקש את החשיפה הראשונית באמצעות שיתוף. אמנם לא תמיד מדובר בקהל הרלוונטי אליכם (במידה ואנו עוסקים בכתיבת בלוג עסקי) אך אין ספק שלראות שיש לכם עוקבים, נותן לכם את מנת הדרייב המספיקה כדי להמשיך ולכתוב.

 

החלטתם לפתוח בלוג ואתם רוצים שמישהו יעשה זאת אתכם או עבורכם?

אתם במקום הנכון! צרו קשר>>

אבג

בואו נתחיל

זקוקים לשירותי כתיבה?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
פתח שאלון