אמת

כתיבת C.V

קורות חיים

כתיבת קורות חיים

קורות חיים הם ללא ספק אחת ממשימות הכתיבה שלא פוסחות על אף אחד.

כל אדם, בשלב כלשהו בחייו, זקוק לקורות החיים שלו, אך לא כולם לוקחים משימה זו ברצינות הנדרשת ומשום כך הכנו עבורכם מאמר קצר שילמד אתכם כיצד לכתוב קורות חיים בצורה נכונה, שתציג אתכם בצורה הטובה ביותר ותבליט אתכם מעל לכל השאר.

 

בשלב ראשון, הכירו את המבנה האוניברסלי של קורות החיים:

 • פרטים אישיים ופרטי יצירת קשר
 • השכלה
 • ניסיון תעסוקתי
 • שירות צבאי
 • מיומנויות, שפות והכרות עם תוכנות מקצועיות
 • תחביבים

אנו מוסיפים שרצוי להתחיל עם פסקה אודות עצמיכם, פסקה קצרה שתציג במספר מילים את החזקות שלכם ולאן אתם שואפים להגיע.

 

וכל זה, אמור להיות מוצג בעמוד אחד. כן כן, שמעתם נכון עמוד אחד.

אז איך מצליחים לדחוס חיים שלמים לדף A4 ועדיין לספר כל מה שחשוב אודות עצמכם?

 1. התאימו את קורות החיים לתפקיד המבוקש. ייתכן ובעברכם מגוון תפקידים שאינם מקדמים אתכם לעבר המועמדות הנכספת וראיון העבודה, ולכן מומלץ להסיר מה שלא רלוונטי.
 2. הציגו את ניסיונכם התעסוקתי בעשור האחרון, נכון עשיתם תפקידים מעניים מאוד כשהייתם בני 22, אך עברו לא מעט שנים מאז ומעסיק פוטנציאלי ירצה לשמוע על מיומנויות שעסקתם בהן בעבר הקרוב.
 3. הציגו כותרות ברורות ותמציתיות לכל פסקה בקורות החיים, זה מאפשר לקורא שנוהג לרפרף לפני שממיין, להבין ברפרוף קל עם מי יש לו עסק, עוד לפני שצלל לעומק התוכן.
 4. בצעו עריכה והגהה, ראשית כדי להימנע מטעויות כתיב מביכות ושנית על מנת להתנסח באופן רהוט, קצר ולעניין. מעסיקים אוהבים זאת מאוד. זה מרמז להם שמי שעומד מולם לא בא לחרטט.
 5. ניתן לחסוך את פסקת "ההצגה העצמית" באמצעות מכתב מקדים, בו תוכלו לרשום מדוע אתם מתאימים לתפקיד, מה בניסיונכם הופך אתכם למועמדים מועדפים, וכמובן להוסיף מספר מילים אודות החזקות שלכם ושאיפותיכם לעתיד.

לא מומלץ לשקר, לסלף עובדות, להגזים בתיאור היכולות שלכם (במידה והן רק בסיסיות) ולהכביר במילים. זכרו שמי שקורא את קורות החיים, מקבל בין 20-30 קו"ח ביום, רוב הסיכויים שאם לא תפסתם את תשומת ליבו ב 3 שניות הראשונות לקריאה, שפספסתם הזדמנות.

דיון רב מתקיים סביב הוספת תמונה לקורות החיים, כן או לא?

אנו מאמינים שיש לכך יתרונות וחסרונות.

היתרון הגדול הוא שהעין האנושית נמשכת לאובייקטים ויזואלים ולכן כאשר התמונה שלכם מוצגת, סביר להניח שהיא תבליט את קורות החיים שלכם מבין כל קורות החיים האחרים. יחד עם זאת, בין אם אתם יפים או לא, דעות קדומות של מנהלי כוח אדם, עלולים להוות משתנה מתערב בהחלטה להזמין אתכם לראיון או לא, וכאן זה יכול להיות בעוכריכם.

 

כך או כך, אם בחרתם לצרף תמונה, צרפו אחת רשמית, המציגה אתכם כפי שהייתם מופיעים במקום העבודה. לבושים בצורה עניינית, בצבעים סולידיים, באיפור טבעי. כמובן שאם אתם מגישים מועמדות לתפקיד מעצב אופנה בחברה גדולה, ייתכן ודווקא לוק מעניין היה עושה כאן את העבודה.

 

זקוקים לכתיבת קורות החיים שלכם באופן מקצועי? צרו עמנו קשר כאן>>

אבג

בואו נתחיל

זקוקים לשירותי כתיבה?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
פתח שאלון